Fransızca Kursu

Kurs Hakkında

 

Fransızca sınıflarımız 22 kurdan oluşmaktadır.

Fransızca kursu genellikle ikinci bir dil öğrenimi talebinde olan kursiyerlerden oluşmaktadır. Ayrıca Fransız şirketleri ile bağlantılı işler yapan iş dünyasından kişiler ve Fransa Aile Birleşimi Sınavına ilgi duyan kursiyer adaylarımız bu kursa kayıt olmaktalardır.

Sağlıklı eğitim, seviyenize en uygun sınıflarda mümkündür. SOM DİL KURSU’nun öğrencileri detaylı bir seviye sınavının ardından kendilerine en uygun sınıflara yerleştirilirler. Dil okulumuz da toplam 22 Kurluk Eğitim Sistemi uygulanır.
Kur boyunca mini sınavlar, kur ortasında ara sınav, kur sonunda da bitirme sınavı uygulanır.

Iş sonrası saatlerde hazırlanan yetişkinlere dönük yoğunlaştırılmış akşam sınıfları genellikle 18:00 – 19:00  sonrası, öğrenciler ise genellikle hafta sonları gündüz 10:00-13:20 ya da öğleden sonra 14:00 – 17:30 sınıfları olan genel Fransızca sınıfları 12 seviyede oluşmaktadır.

Fransızca ile hiç tanışmamış olan temel seviye grubu kursiyerlerimiz için hazırladığımız 24 saatlik ilk sınıf sonrası kursiyerler temel Fransızca bilgilerini almaktadır. Bu temel bilgiler kısaca ben, sen ya da benim, senin diye başlayan cümleler, var-yok cümleleri, sahiplik cümleleri, kabiliyet, zorunluluk, olasılık ve gelecek zaman cümleleri yanısıra geniş zaman cümleleri ile sınırlıdır.

Bu ilk 24 saat kitap kullanmaksızın resimler, video filmler, bilgisayar destekli çalışmalar gibi görsel çalışmalar sayesinde yapılmakta olup temel sistem bilgilerinin yüklenmesi hedeflenmektedir. Geriye kalan saatlerde ise bol ses ve kelime haznesine kavuşulacak kitap programı yapılmaktadır.

Temel seviyenin üzeri olan kursiyerlerimiz öncelikle seviye tespit sınavına alınırlar ve alınan sonuçlara göre sınıflarına yerleştirilirler. Bu sınıfların tamamında kursun ilk 6 saati genel tekrar yapılması sonrası kitap programı uygulanmaktadır. Her sınıfımız Video Laboratuvarı ve Bilgisayarlı kulaklıklı multimedia laboratuvarları sayesinde desteklenmekte olan görsel ve işitsel bir kurs programına sahiptir.

Fransızca Kursu Dil Paketi 24 saat 800 TL + KDV (%100 Öğrenme Garantisi ve Görsel ve İşitsel Çalışma Sayfalarına Erişim)